Komentarze

Niebezpieczne drzewa przy ulicy Dworcowej — Jeden komentarz

  1. Drzewa oraz krzewy na całej długości (z pewnymi wyjątkami) ulicy Dworcowej zostały wycięte jakiś czas temu. Ulica uzyskała znakomitą widoczność co dobrze widać na zdjęciach zamieszczonych poniżej. W chwili obecnej usuwane są pniaki po drzewach i za jakiś czas w ich miejscu powstanie ścieżka rowerowa oraz prawdopodobnie chodnik. Tak – na ul. Dworcowej od Janowieckiej będzie wykonany obok ścieżki również chodnik. Etap modernizacji planowany do wykonania w roku bieżącym sięgnie ul. Wojska Polskiego (lub Leśnej).

    Drzewa które nie zostały wycięte to 2 lipy przy wjeździe do Biedronki. Jedna z nich jest mocno przechylona i ma podcięty system korzeniowy i na pewno stwarza zagrożenie dla parkujących aut. Obydwie lipy mocno ograniczają widoczność przy wyjeździe z Biedronki.

    Jakiś czas temu na FB ktoś zadał pytanie odnośnie rzekomo bezprawnego usunięcia drzewostanu przy ul. Dworcowej. Otóż moim skromnym zdaniem drzewostan rośnie w lesie a nie na pasie drogowym. Na pierwszym zdjęciu widać bardzo dobrze jak blisko asfaltu stało drzewo. Bezpieczeństwo człowieka powinno zawsze stać na pierwszym miejscu. Interesy zawsze można pogodzić i najlepszym miejscem dla drzew i krzewów przy ulicy jest zawsze pas za rowem (!)


Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>