Komentarze

Nowe ciekawe elementy architektury miejskiej — 3 komentarze

  1. Na deser wrzucam przedwojenne zdjęcie opisywanego odcinka ulicy Wolności (wtedy Friedrichstrasse) z dawną zabudową. Park z opisywanym murem znajduje się po prawej w głębi a nowa kamienica po lewej analogicznie.

  2. Muszę wrócić jeszcze do ul. Rybackiej bo jeden ważny element umknął mojej uwadze. Po drugiej stronie Świerczewskiego wykonano remont tej ulicy oraz parkingu. Skarpa parkingu została umocniona również kamieniem polnym co prezentuję na zdjęciu poniżej. Efekt jest naprawdę niezły.

    Poza tym jest nowa nawierzchnia asfaltowa na tej ulicy oraz nowy chodnik, którego nigdy w tym miejscu nie było. Zmiana na duży plus.

  3. I jeszcze jedna bardzo ciekawa rzecz. Wszyscy zdążyliśmy się już przyzwyczaić do nowego targowiska. Lokalizacja przy samym kościele, czyli w tzw. zabudowie starego miasta. Pomimo wykonania obiektów z drewna oraz obecności pawilonów z blachy to całość nawet nieźle komponuje się z kościołem. Zasługą jest niewątpliwie konstrukcja i kolor pokrycia dachowego wiat. Na zdjęciu połacie dachowe kościoła praktycznie zlewają się z wiatami targowiska. Dodatkowego uroku dodają 2 wieżyczki na głównej wiacie.

Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>