Komentarze

Sprawa wyjazdu do Izraela na antenie Polskiego Radia — 3 komentarze

 1. Wiadomo, że rozwój swoich kompetencji poprzez szkolenia czy kursy to bardzo dobra rzecz. Dzięki takim szkoleniom człowiek może wiele nowego się nauczyć, mogą nawet zainspirować genialny pomysł. Tylko czy aby na pewno to p. Michał powinien brać udział w szkoleniach o cyberprzestępczości? Właściwszą osobą byłby pewnie informatyk z naszego Urzędu Miasta jeśli Urząd takowego posiada. Czy poprzednie ataki były zgłaszane na policję bądź instytucji zajmujących się takimi problemami? Skoro wyjazd pokrywany był z wspólnych pieniędzy to teraz wypada aby pan burmistrz podzielił się wiedzą zdobytą na szkoleniu. Kto wie może niedługo powstanie u nas jakiś inkubator przedsiębiorczości lub inny startuphub. A może w szkołach tj. gimnazjum, liceum organizowane będą dla młodzieży warsztaty „Startup – odnajdź swój model biznesowy”? Mam nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy p. burmistrz ożywi gospodarczo gminę i w końcu ludzie zechcą mieszkać w Kaliszu 😉

 2. W całym tym temacie dot. wyjazdu naszych elit do Izraela pominięty został wątek zakupu oprogramowania bezpieczeństwa (cyber) dla komputerów wszystkich kaliskich instytucji. Koszt ok. 130 tysięcy złotych. Przegłosowane niedawno na sesji. Więcej na ten temat w nowym wpisie, który ujrzy światło dzienne jeszcze dzisiaj. Również dzisiaj w TVP3 Szczecin prawdopodobnie w Kronice materiał prosto z Kalisza Pomorskiego.

 3. Podróż służbowa burmistrza i przewodniczącego rady na razie pod lupą dziennikarzy.
  Czy na tym się skończy? Czy ograniczy się to, do tego jednego incydentu? A może ktoś pójdzie dalej i postanowi przyjrzeć się wcześniejszym, z udziałem nie tylko ostatnich bohaterów.

  Aktorzy afery madryckiej, byli posłowie PiS: Hofman, Rogacki, Kamiński, to oczywiście inny kaliber. Inny pomysł. Ale te same środki publiczne. Oni doczekali się swojego finału bardzo szybko. Prezes okazał się bezlitosny.
  Chociaż nie wiele brakowało. Gdyby nie ich żony…. Pamiętamy to.

  W Kaliszu było podobnie. Przypadek. Gdyby nie wszechwidzące oko Radia Koszalin, afera izraelska nie ujrzałaby światła dziennego. Brawo. Kto wie, być może to dopiero wierzchołek góry lodowej. Jak będzie? Zobaczymy.

  W kontekście ostatnich wydarzeń zastanawiające jest stanowisko wojewody i RIO. Pomimo tylu zawiadomień skierowanych przez różne czynniki społeczne, jakoś dziwnie milczą. Wszystko przechodzi bez echa. Dlaczego tak się dzieje?
  Ano dlatego, że … Żałuję, ale tego nie mogę napisać.

  Afera madrycka to już historia, a jak będzie z naszą izraelską? No cóż, czas wkrótce pokaże. Po kościach raczej nie rozejdzie się. Aż strach pomyśleć co to będzie, jak nie znajdzie się certyfikat. A poza tym, cała ta sytuacja daje do myślenia. Jak określić to zdarzenie? Incydentalne czy raczej standardowe?

  Bogusław Magac

Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>