Komentarze

Echo gminnej debaty na forum powiatowym — 3 komentarze

 1. Szanowni Państwo, po wpisie Pana lub Pani (Gorszy sort) na DSI – otrzymałem bardzo dużo telefonów wyrażających dezaprobatę dla sfałszowania faktów.

  Uprzejmie informuję Państwa, że w komentarzu z dnia 13 grudnia 2013 roku zawarłem swoje stanowisko w zakresie anonimowości informacji zamieszczanych w Internecie, więcej „Zasady komentowania na blogu kaliszpomorski.eu” https://kaliszpomorski.eu/zasady-komentowania-na-blogu-kaliszpomorski-eu/.
  Czyniąc zadość, dzwoniącym do mnie Mieszkańcom Naszej Gminy obecnie odniosę się do kłamstwa zawartego w komentarzu – gdzie użytkownik Gorszy sort stwierdził, że jabłka o których pisałem w moim komentarzu z dnia 15 lipca 2016 r. do artykułu „Z pamiętnika młodego sołtysa” https://kaliszpomorski.eu/z-pamietnika-mlodego-soltysa/ nigdy nie dotarły do wymienionych Wiosek, a zatem:

  Jabłka przywieziono na posesję Pana Krzysztofa Wiśniewskiego w Cybowie w ilości 4 ton.
  Pan K. Wiśniewski osobiście rozwiózł jabłka po wsi Cybowo i co najmniej 2 kursy własną przyczepką samochodową do Osiedla Cybowo (Mieszkańcy Osiedla sami załadowywali i rozładowywali przyczepkę) oraz jeden kurs do Prostyni na posesję Pani Sołtys.

  Pan Władysław Kunach (Dębsko) rozwiózł jabłka po Dębsku.

  Pani Sołtys Suchowa sama odebrała jabłka od Pana Wiśniewskiego i chciała nawet więcej, gdyż takie było zapotrzebowanie – niestety jabłek już nie było.

  Jak wspomniałem Stowarzyszenie Wiosek Kaliskich przyjęło 4 tony jabłek z 20 tonowej dostawy, która w pozostałej części trafiła do Gminy Drawsko Pomorskie, tj. m.in. : OWDiR, DPS Darskowo, inne Placówki pomocy społecznej oraz Mieszkańców Gminy Drawsko Pomorskie i tam też się nie popsuły. Telefony do Sołtysów oraz wymienionych instytucji dostępne też są w Internecie. W jednej z tych Placówek jabłka z tamtej dostawy przechowuje i konsumuje się do dnia dzisiejszego. Dziękuję. Janusz Garbacz

 2. Szanowni Państwo, Panie lub Pani (Gorszy sort) proszę nie dezawuować pracy społeczników niezależnie od nazwy stowarzyszenia, czy też innej organizacji pozarządowej, gdyż takie wpisy podcinają zapał tymże ludziom.

  Jednocześnie informuję, że wcześniej były na terenie Kalisza Pomorskiego rozwożone jabłka przez inne stowarzyszenie, które nie zostały w pełni zagospodarowane – były to dostawy po 5 ton na wioskę (m.in. Pomierzyn, czy też Giżyno) – w konsekwencji zbywająca część (w tym jabłka popsute) była wywożona do lasu jako karma dla zwierzyny.

  Powtórzę jeszcze raz, że jestem dumny, że w Naszej Gminie są tacy ludzie jak: Pan K. Wiśniewski, Pan W. Kasprzyński, Pan B. Magac i setki, czy nawet tysiące jeszcze innych Naszych Mieszkańców nie wymienionych z godności.
  Zapewniam również, że Radni Naszej Gminy doskonale wiedzieli jakie są skutki (a wręcz ich brak) przy niepodjęciu uchwały absolutoryjnej, a przyczyna tejże decyzji została wyjaśniona przez samych Radnych również w mediach (m.in.: brak transparentności, niegospodarność i wiele innych uwag).

  Niegdyś straszono Babą Jagą obecnie próbuje się straszyć referendum, a idąc dalej ta sama strona próbuje zastraszać niektóre osoby ich przełożonymi (mnie również; Kalisz Pomorski, Drawsko Pomorskie, Warszawa), pytanie – tylko po co? Dziękuję. Janusz Garbacz

 3. Dla mnie osobiście wysyp komentarzy pod artykułem na DSI to jakieś szambo. Myślę, że mocno moglibyśmy się zdziwić gdyby zostały ujawnione personalia komentujących. Komentowanie z ukrycia jest dla mnie jak pływanie w nieczystościach. Niestety poruszanie się w przejrzystej wodzie nie jest dzisiaj popularne. Dlatego uważam, że nie warto takich pomówień czytać i do nich się odnosić.

Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>