Komentarze

Oprogramowanie z Izraela za 130 000 zł w Kaliszu Pomorskim — 4 komentarze

  1. Rozumiem, że te dwie inwestycje o których mowa powyżej obciążające niedomykający się budżet kwotą ćwierć miliona złotych są niezbędne dla egzystowania Gminy Kalisz Pomorski.
    Najbardziej irytujące jest zachowanie rady miejskiej która jest wybrana po to aby pomóc zachować włodarzom zdrowy rozsądek przede wszystkim przy wydawaniu środków pieniężnych. Czy ludzie „przyklepujący” uchwały o dodatkowym zwiększaniu deficytu w sytuacji kiedy gmina zmuszona była zaciągnąć kredyt konsolidacyjny aby utrzymać płynność finansową nie używają szarych komórek, czy są tak w sobie zakochani, czy może pajęczyna cash flow ma tu zasadnicze znaczenie?

  2. Wyjazd do Izraela i obietnica Burmistrza przed wyjazdem: radnym oświadczył, że wyjeżdża do Izraela ale nie na szkolenie lecz uzgodnić warunki testowania programu o cyberprzestępczości. Oto słowa burmistrza-cytuję: „Szanowni Państwo niczego nie musicie się obawiać. Ten program przez jeden rok testowany będzie za darmo”. A po powrocie ani się nie chciało pochwalić co załatwił ani rozmawiać na ten temat. Inni burmistrzowie po powrocie z delegacji informują Radnych co i jak załatwili. Nasz tylko wprowadził Uchwałę o przyznanie środków na ten cel w kwocie 130 000 złotych no i oczywiście stosunkiem głosów 7 za 6 przeciw Uchwała przeszła, a więc Radni z elity burmistrza tak mu są wierni. Ciekaw jestem jak jeszcze długo.

  3. W dniu 27.07.2016 r. w TVP3 Poznań w magazynie Telekurier został opublikowany kolejny reportaż na temat wyjazdu do Izraela oraz zagrożenia cyberprzestępczością. Tym razem jest to dłuższy 6 minutowy materiał. Przed kamerą doszło do 2 poważnych rozbieżności zdarzeń. Pierwsza dotyczy kwestii bezpłatnego testowania oprogramowania – radni twierdzą, że miało być przez rok bezpłatnie testowane, natomiast przewodniczący rady podaję inną wersją. Druga rozbieżność wystąpiła między burmistrzem a przewodniczącym; pierwszy twierdzi, że otrzymał certyfikat (aczkolwiek nim się nie okazał) natomiast drugi twierdzi, że nie otrzymał certyfikatu. Poniżej link do reportażu TVP3 Poznań (można przewinąć na 6.45 s):
    http://poznan.tvp.pl/26310488/27072016

Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>