Komentarze

Wilki w kaliskich lasach — Jeden komentarz

  1. Kilka dni temu miało miejsce nietypowe zdarzenie na ścieżce przyrodniczej powyżej stadionu. Spacerujący człowiek został zaatakowany przez borsuka, który sprawiał wrażenie zarażonego wścieklizną, z widoczną pianą na pysku. Na szczęście nie doszło do kontaktu ze zwierzęciem.

    Wg opinii lekarza weterynarii niekoniecznie był to objaw wścieklizny, ale z drugiej strony u tego zwierzęcia można się spodziewać takiej choroby. W konsekwencji powiązań łańcucha pokarmowego, zachorowanie jest możliwe także u wilka, który jest wymieniany jako naturalny wróg borsuka.

    Borsuki o tej porze roku budzą się ze snu zimowego i mogło to być jakieś nietypowe zachowanie po przebudzeniu. Biorąc pod uwagę, że zdarzenie miało miejsce na uczęszczanej ścieżce niedaleko miasta – raz jeszcze przypominam, o zachowaniu ostrożności w czasie spacerowania po lesie.

    Borsuk to całkiem spory drapieżnik dorastający do 20 kg. Link zamieszczony poniżej prowadzi do filmu z YT, gdzie sfilmowano atak borsuka na samochód:

    https://www.youtube.com/watch?v=eiJ2UGdBV90

Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>