Komentarze

Budżet obywatelski 2018. Siłownia fitness w kaliskim pałacu — Jeden komentarz

 1. Brawo Krzysiu! Strzał w dziesiątkę. Zauważyłem, że na Facebooku rozpętała się burza, i bardzo dobrze. Sądziłem, że jest nas tylko dwóch, jednak myliłem się.
  Ale bez żartów i do rzeczy, pałacowe podziemia charakteryzuje niepowtarzalny klimatem. Przekonałem się o tym kilkanaście lat temu podczas degustacji wina. Te pomieszczenia już wtedy wydały mi się wyjątkowe, stworzone raczej do medytacji, romantycznych spotkań z ukochaną, bądź przyjaciółmi przy lampce dobrego wina, ale na pewno nie na siłownię. Pamiętam jakim zainteresowaniem i powodzeniem cieszyła się rodząca tam kawiarenka. Niestety ze względów formalnych – zgody odpowiednich urzędów – nie trwało to zbyt długo. Jeśli mnie przeczucie nie myli, tym razem będzie podobnie.

  Pomysły i starania innych ludzi należy doceniać, lecz zgadzać się z nimi już nie koniecznie. Odpowiedź na pytanie: czy to dobry pomysł, aby pałacowe podziemia zamienić na siłownię pozostawiam państwa wrażliwości.

  Przy okazji, co za absurdalny pomysł z tym głosowaniem. Ten wybór, jakikolwiek by nie był, spowoduje, że będą wygrani i przegrani. Zgoda, jednostka powinna mieć prawo do postępowania zgodnie z własnym wyborem, ale pod jednym warunkiem, że nie krzywdzi innych. Pomysłodawca najwyraźniej o tym zapomniał. Wygląda na to, że dla niego najważniejszy jest wybór jednostki, nawet jeśli wydaje się błędny i głupi. Nie ważne są wartości, liczy się jedynie głos większości. Zbliżają się wybory, doskonale to rozumiem, dlatego błagam o odrobinę przyzwoitości. Konstrukcja proponowanego budżetu obywatelskiego, z jego czterema projektami obywatelskimi jest nie do przyjęcia. Jak można dokonać wyboru pomiędzy „oświeceniem” (dwie lampy o wartości- 11 600 zł), a ?????? (siłownią- 99 555,80 zł). To tak jakbyśmy musieli dokonać wyboru między piciem a jedzeniem. Dodatkowo, liczba zainteresowanych poszczególnymi projektami jest zbyt zróżnicowana, przez co sam wynik wydaje się przesądzony.
  Wniosek: nie o wszystkim powinna decydować jednostka, po to m.in. wybieramy władze.

  Na zakończenie apel do radnych: zróbcie coś, żeby pałacowych podziemi, mieszkańcy Kalisza nie ochrzcili piwnicą pod Baranami, ale nie tą z Krakowa, ale w dosłownym tego słowa znaczeniu.

  Bogusław Magac

Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>