Komentarze

Walka o pasiekę trwa — Jeden komentarz

 1. Obiecałem, że swoje komentarze ograniczę wyłącznie do spraw związanych z budżetem naszej gminy, ale jak przejść obojętnie obok takiego bestialstwa i znieczulicy. Przepraszam, ale pewne rzeczy należy nazywać po imieniu.

  Brawo szanowna Komisjo Rewizyjna!!!!!!!!!
  Himalaje hipokryzji zostały zdobyte. Nie wiem tylko, czy tłumaczenia wasze wynikają z poczucia winy, czy już raczej z przyznania się do czegoś tak nikczemnego, bez poczucia winy. To dopiero byłby paradoks.Zamiast uderzyć się w piersi i skończyć z tym udawaniem i pokrętnym wymyślaniem teorii, przekonujecie wszystkich, że śnieg jest czarny. Stanowisko Komisji Rewizyjnej i jego śmieszna obrona, pozbawiona jest jakichkolwiek zasad moralnych i obyczajowych. Nie liczy się nic, prócz indywidualnych interesów poszczególnych osób i pielęgnowania własnego środowiska. I tylko człowieka i pszczół żal.

  Skrzywdzonego pszczelarza znam bardzo dobrze. Wielokrotnie rozmawiałem z nim o jego pasjach. Sądzę, że mało kto wie, o jego zainteresowaniach otaczającą nas przyrodą. Ileż to razy, słyszałem z jego ust opowiadania o gościach odwiedzających jego pasiekę. Ileż było w nich emocji i zachwytu. Najbardziej przeżywał brak bażantów, które wyniosły się stamtąd. Pytany przez niego wielokrotnie, dlaczego tak się stało i co zrobić żeby wróciły, nie potrafiłem odpowiedzieć.

  Dlatego, tak bardzo w tym wszystkim, brakuje mi szacunku i uznania godności drugiego człowieka. Z kolei pogardy i braku współczucia jest aż nadto.

  Szanowna Komisjo Rewizyjna, trochę więcej pokory. Jesteście tylko ludźmi, macie prawo się mylić.

  Z wyjaśnień radnej (członka Komisji Rewizyjnej) pani Grażyny Kowalskiej wynika, że członkowie Komisji Rewizyjnej rozpatrując skargę pana Osińskiego, ani przez moment nie kierowali się chęcią zniszczenia pasieki, wyniszczenia pszczół i dokuczenia ich właścicielowi. A to ciekawe. Tylko dlaczego, jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności, okazuje się, że osiągnęli to wszystko, sięgając tym samym szczytów absurdu. Czy biorąc pod uwagę wszystkie związane z tą sprawą argumenty i okoliczności, ich oświadczenie nie powinno brzmieć inaczej, np: W obawie przed zniszczeniem pasieki, wyniszczenia pszczół, oraz z powodu dokuczania ich właścicielowi, Komisja Rewizyjna uznaje skargę za zasadną. Koniec, kropka.

  Wszystkich myślących podobnie, proszę o falę poparcia. Spróbujmy pomóc człowiekowi w ten sposób, skoro nie pomagają ci którzy powinni. Zaczął się Nowy Rok, rozpocznijmy go zatem od czegoś dobrego.

  Bogusław Magac

Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>