Komentarze

Świąteczny wypadek na ul. Szczecińskiej 25.12.2016 [video] — 6 komentarzy

 1. Dwóch radnych powiatu drawskiego – p. Mariusz Nagórski oraz p. Jacek Romaniuk – podjęło inicjatywę w kierunku poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu na drodze. W tym celu wystosowali konkretne pismo do wicewojewody zachodniopomorskiego. Z wniosku dowiadujemy się, że przez ostatnie 2 lata oddział GDDKiA w Wałczu był informowany o sytuacji i niestety nie przyniosło to spodziewanego działania:

 2. Szanowni Państwo, uprzejmie proszę zapoznać się dodatkowo z informacją z dnia 13 września 2016 r. ze spotkania z zastępcą Dyrektora dróg krajowych Panem Grzegorzem Dziedziną

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=637925126384468&set=a.366416363535347.1073741830.100005009598961&type=3&theater,

  a także z odpowiedzią

  http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.dsi.net.pl%2Fwszystkie-wiadomosci%2Fitem%2F4818-zakret-na-szczecinskiej-w-kaliszu-pomorskim-sie-zmieni&h=-AQHt18VBAQGjMqmmL_arNyP-RHcra2R9aLJ5VJP31jquEw

  Reasumpcja siła mediów – ile razy filmy były oglądane przez internautów? Podziękowania dla kaliskiego bloga oraz DSI. Dziękuję. Janusz Garbacz

 3. Szanowni Państwo, wyżej zamieszczone na FB dwa komentarze, tj.: jeden z Mielenka Drawskiego oraz drugi z Kalisza Pomorskiego mogą być potwierdzeniem, że czytanie tekstu ze zrozumieniem może niektórym osobom nastręczać problem. Zatem pozwolę sobie na trywialne (dosłowne) zinterpretowanie mojego wpisu z dnia 3 stycznia 2017 r., godzina 18.50.

  Największą zasługę w zmuszeniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), Oddział w Szczecinie do wykonania na drodze krajowej nr 10 (DK 10) w Kaliszu Pomorskim (ul. Szczecińska), w najbliższym czasie wyspy wyniesionej z recyklatu oraz barier energochłonnych oddzielających chodnik od jezdni (ul. Szczecińska) ma Blog Kalisza Pomorskiego (Pana Krzysztofa Wiśniewskiego) – który jako pierwszy podjął temat medialnie, jako drugie DSI (Pana Adama Cygana) – które wzmocniło przekaz, a trzecie miejsce należne jest Panu Gerardowi Chwiałkowskiemu – który udostępnił zapis z kamer. Wymienioną wyżej triadę zamyka, jako całość wielotysięczna grupa internautów, która stała się niczym innym, jak anonimową skuteczną formą nacisku – oczywiście, po obejrzeniu nagrań Pana Gerarda Chwiałkowskiego na obu portalach społecznościowych.

  Zwracam przy tym uwagę, że w Internecie jest cała masa filmów o podobnej tematyce, które pokazane bez oprawy portali internetowych odchodzą w zapomnienie. Stąd, proszę docenić siłę i skuteczność mediów.

  Następnie była przepaść, TAK, nawet duża przepaść i później inne podmioty lub osoby, które mogą sobie tylko w marzeniach uzurpować prawo, że byli siłą sprawczą – m.in.: Rada Powiatu, Zarząd Powiatu (spotkanie z zarządcami dróg: powiatowych, wojewódzkich i krajowych – był rzecznik GDDKiA Oddział w Szczecinie), Radni, czy też któregokolwiek inny. W tym akapicie mieszczą się wszystkie osoby i podmioty, które zgłaszały problem i z tym problemem odbijały się od GDDKiA Oddział w Szczecinie, jak piłka od ściany.

  Mając na uwadze, że po raz kolejny zostałem pomówiony, uprzejmie informuję, że do przedstawionych inwektyw odniosę się w odrębnym komentarzu, który zamieszczę po Świętach Trzech Króli. Dziękuję. Janusz Garbacz

 4. Szanowni Państwo, obecnie odniosę się do komentarzy Pana Mariusza Nagórskiego oraz Pana Jacka Romaniuka, do których zwracam się po imieniu – Mariusz, Jacek i wobec których zawsze byłem życzliwy i dalej będę życzliwy.

  Oczywiście, mógłbym odnosić się do każdego z zarzutów, a tym samym zejść do poziomu, którego nie akceptuję – przy okazji uruchamiając korowód dalszych pomówień, zatem odpowiem, jak niżej:
  1. Moja siła, tkwi w tym, że jestem życzliwy i pomocny dla ludzi – nawet dla tych, którzy byli mi nieprzychylni. Także z faktu, że dotrzymuję danego słowa. Nie zamierzam przy tym porównywać mojego wykształcenia oraz doświadczenia do innych osób – niech Ktoś, kto tego pragnie, sam zestawi moją osobę ze swoją osobą.
  2. Na Blogu Kalisza Pomorskiego jestem od 13 grudnia 2013 r. – mój pierwszy komentarz https://kaliszpomorski.eu/zasady-komentowania-na-blogu-kaliszpomorski-eu/
  3. Co prawda, jestem Etatowym Członkiem Zarządu, ale przede wszystkim jestem Radnym Powiatu Drawskiego, który w latach: 2010 oraz 2014 został wybrany głównie głosami Mieszkańców Gminy Kalisz Pomorski, również w 2012 roku zostałem wybrany na Radnego Miejskiego w Kaliszu Pomorskim.
  4. W Kaliszu Pomorskim mieszkają wspaniali Ludzie.
  5. Na Kaliskim cmentarzu spoczywa mój dziadek, dwie babcie, mój tata oraz dalszych około 40 innych członków mojej rodziny. Kalisz Pomorski jest mekką mojej rodziny.
  6. Tak bywałem, bywam i będę bywał w Kaliszu Pomorskim i w Gminie Kalisz Pomorski „wszędzie i o wszelkiej porze” by pomagać Mieszkańcom naszej Gminy.
  7. Urodziłem się 15 kwietnia 1959 r. i proponuję by od tej daty sprawdzać mój życiorys (również przed i po roku 1989 – jako chrześcijanina) – podpowiem od urodzenia robiłem w pieluchy, wtedy nie było pampersów.

  Jak zauważyliście Państwo, obecnie osoby uczulone na dobro i szacunek są niewygodne, przy tym osoby, które stają w obronie sprawiedliwości i innych krzywdzonych ludzi są wręcz sekowane. Wiadomym jest również, że pewnym osobom najbardziej przeszkadzają ludzie wiary. W tych wszystkich przypadkach, początkowo dochodzi do niechęci wobec ludzi prawych, która następnie przeradza się w nienawiść.

  Przypomnę, że nienawiść jest przymiotem nieobcym ludziom zgorzkniałym i przykrym. Dziękuję. Janusz Garbacz

 5. Wracając do sedna poruszanego tematu: w dniu wczorajszym widziałem pracowników GDDKiA z Wałcza, którzy wykonywali oględziny (pomiary?) w opisanym niebezpiecznym miejscu na drodze. Może jednak jest jakiś efekt szumu medialnego ostatnich dni i zarządca drogi wykona niezbędne zabezpieczenia na drodze?

  • Witam, i znowu sprawdza się przysłowie, „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” Mam nadzieję, że ten „szum medialny”, przyniesie pozytywny oddźwięk tej sprawy.
   W tym wszystkim, cieszy fakt, że w naszej gminie mieszkaja ludzie, [„czasami po różnych stronach barykady”], którym leży na sercu dobro naszej gminy i naszego miasteczka. Panowie oby tak dalej. Czasami się zastanawiam, ile można byłoby rozwiazac problemów w Kaliszu Pomorskim, gdybyście ZJEDNOCZYLI SIŁY. Pozdrawiam serdecznie, Anna Witczak.

Dodaj komentarz

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>